bird СВЕЖАЯ ИНФОРМАЦИЯ
ВНИМАНИЕ! Информация о всех скидках и акциях на Гойде! собрана внизу этой страницы, а также в разделе АКЦИИ!
 
24.02.18 Криспы и батончики ECO SNACK (Украина)
24.02.18 НОВИНКИ от ТМ VINS (Украина)
24.02.18 Батончики, хлебцы, гранола и конфетки для сыроедов и не только SUNFILL (Украина)
24.02.18 Натуральная косметика на маслах холодного отжима CRYO COSMETICS (Украина)
24.02.18 Свіженьке АРАХІСОВЕ МАСЛО ТОМ
22.02.18 Поставка косметики от фабрики натуральной продукции AGOR (Украина)
21.02.18 Свежая ФРУКФЕТТА
21.02.18 НОВИНКА НА ГОЙДЕ! Полезные батончики IGREEN (Украина)

 

Доречна казка у свій час PDF Печать E-mail

books.jpg

Все життя людини підвладне ритмам - ритми власного організму, такі як вдох та видих, ритмічна робота серця, органічно пов'язані з природними та космічними ритмами - ритмом року, місяця, тижня, дня. В житті дитини ритмічність відіграє особливу роль. Перші сім років дитина займається будівництвом свого організму, тому завдання дорослих - створити умови для її гармонійного та здорового розвитку. Підтримання ритму в житті дитини (у недалекому минулому, всім відомий "режим дня", сьогодні ми розглядаємо ширше і говоримо не тільки про день, а й про тиждень, місяць, рік) допомагає їй почувати себе спокійно, впевнено, спрямовувати сили на побудову органів, а не на побоювання та переживання - а що ж буде завтра, ввечері, за годину?...

І тут на допомогу приходять казки.

Казки прийшли до нас з глибини віків, з дитинства людства і в них відображені глибинні знання, переживання, відчуття людей, які в той час ще бачили істинну суть речей і вміли передати в образах . Діти живуть у світі образів, тому народні казки такі близькі і зрозумілі для них. Це дорослі намагаються зрозуміти суть казки, знайти в ній сенс, застосувати до якої-небудь життєвої ситуації, а дитина проживає казку, приймає її до свого серця і її образи надовго лишаються в дитячій душі. Так само діти сприймають і інші образи - сучасні історії, авторські казки, фантастичні оповідання та інші види авторської творчості. Сучасні та авторські казки несуть в собі фантазію та переживання однієї конкретної людини, тому вони не так корисні для дітей перших семи років, як народні казки, які містять в собі мудрість народа, збережену у віках.

Казки допомогають дорослому організувати ритм дня. Розповідання казки це свого роду вдох - дитина сприймає казку, яку розповідає дорослий, заспокоюється, заглиблюється в себе, в свої переживання. Слухання казки в ритмі дня - це перехід до іншого виду діяльності - частіше за все сну, або спосіб заспокоїти дитину, яка занадто збудилася. Дуже добре, коли дитина слухає одну казку кілька днів підряд. Це дозволяє глибше пережити казку, сприйняти її образи. Тому протягом тижня казка також відіграє ритмічну роль - 5 днів (з понеділка до п'ятниці) дитині розповідають одну і ту саму казку.  Але якщо дитина, особливо маленька, просить розповідати одну і ту саму казку кілька тіжнів, а то й місяців, не  відмовляйте їй в цьому. Насправді, це дуже добре для дитини - казка прийшла в свій час і прийшлася до душі.

На нашому сайті ми представимо українські народні казки, казки інших народів світу (перш за все німецькі, зібрані братами Грімм; російські, зібрані Олександром Афанасьєвим) і зовсім небагато авторських казок. В меню "Сезонні казки" будуть представлені народні казки, вірші і пісеньки, які відповідають тому часу в природі, який ми бачимо за вікном - зима, весна, літо, осінь. Ми пропонуємо побачити в кожному сезоні його визначні свята і кілька особливих настроїв. Для цього ми розбили весь рік на кілька Часів, або, як називають це в вальдорфських дитячих садочках, Епох. Так, навчальний рік починається з Часу Врожаю (який триває з середини серпня до середини вересня і головним його переживанням є збір врожаю і вдячність землі за її дари), за ним приходить Час Михаїла (з середини вересня до середини жовтня; це Час лицарів, боротьби і перемоги злих сил - зміїв, драконів), закінченням осіннього циклу є Час Гномів та ліхтариків (це Час, коли в природі стає дуже темно і ми намагаємося показати дітям, що навіть мерехтіння маленького вогника може принести людям радість). Після цього діти переживають очікування Різдва або Адвент (чотири тижні до різдва) і саме Різдво, після якого настає Час Поклоніння мудреців або Трьох Королів. В цей же час починається і триває до Масляної Зимовий настрій. Перехід від зими до весни знаменує Масляна (розваги, забавки, пробудження від зими, зустріч весни). В Час Професій діти знайомляться з найпростішою і найдавнішою працею - коваля, ткалі, пекаря та інших і намагаються наслідувати її в іграх, хороводах, руханках, вільній грі. За цим настає тихий і спокійний Передвеликодній час (час, коли природа готується до весняного пробудження, відродження) і Великодній Час (воскресіння природи). Символ Святого Духа - білий птах і діти проживають Час Птахів, а за тим починається Іоанів Час, коли природа буяє, квітне (в цей час діти знайомляться з казками про русалок, гномів, водяників та інших сутностей, які завжди проявляли себе в цей час за народними переказами та легендами). І, нарешті, початок збору врожаю - Час Жнив, який має традиційні пісні, обряди та свята в Україні.

Ми намагалися зробити матеріали сайту зручними у використанні. До кожного Часу ми підібрали казки, пісні, вірші, тексти яких ви знайдете у відповідних пунктах меню (Час Врожаю, Час Михаїла,...). Коли ми будемо знаходити гарні твори для якогось Часу, ми будемо додавати їх на сайт. Якщо у вас є побажання, поради або тексти казок, що відповідають тематиці сайту, надсилайте їх адміністратору сайту, і ми з радістю їх розмістимо. Ви можете вибрати твори, які підходять по віку вашій дитині, роздрукувати з сайту (на кожній сторінці є кнопка друку) і використовувати для домашнього читання. Найкраще для дитини, коли батьки не читають, а розказують їй казку. Тому, прочитавши кілька разів, відкладайте папери, беріть дитину на коліна і починайте казку...

Казки до різних сезонів Ви можете знайти на нашому сайті праворуч в меню "Сезонні казки".

Прекрасну казку, що ілюструє дитині річний ритм, Ви можете знайти в ЖЖ  - перейти к сказке "Детки Земли"
 

КАК КУПИТЬ ДЕШЕВЛЕ НА ГОЙДЕ!

До конца февраля! - скидка 10% на жидкие средства для ручной мойки посуды объемом 500мл SODASAN

News image

До 28.02.18г получите скидку 10% на средства для мытья посуды 500мл немецкого производителя Sodasan.
Вся продукция сертифицирована как органическая!
 

ДО 28 ФЕВРАЛЯ - скидка 20% на капсулы для кишечника от FITNE!

News image

 Скидка 20% на две позиции немецкого производителя FITNE

Получите подарок от SANTE!

News image

    Купите любую позицию из ассортимента SANTE и получите бальзам для губ в подарок! Вся продукция сертифицирована как органическая!
 

Подарок от LOGONA!

News image

При покупке косметики немецкого производителя LOGONA на сумму 500грн - получите подарок!
 
Вся продукция сертифицирована как органическая!