bird СВЕЖАЯ ИНФОРМАЦИЯ
ВНИМАНИЕ! Информация о всех скидках и акциях на Гойде! собрана внизу этой страницы, а также в разделе АКЦИИ!
 
24.09.18 Поставка натуральной косметики АМБРА (Украина) Есть новинки!
21.09.18 Натуральные батончики IGREEN (Украина)
21.09.18 Игрушки из бамбука HAPE (Германия)
21.09.18 Фрукты, свернутые в ролл без сахара ФРУРОЛЛ (Украина)
18.09.18 Поставка натурального мыла и косметики ТМ ЯКА (Украина)
17.09.18 Яркая и сочная пастила без сахара цукерка-вітамінка от ТМ ALEXIS (Украина)
17.09.18 Пополнение ассортимента шерстяной одежды для детей ТМ "СОФИЯ" (Украина)

 

Доречна казка у свій час PDF Печать E-mail

books.jpg

Все життя людини підвладне ритмам - ритми власного організму, такі як вдох та видих, ритмічна робота серця, органічно пов'язані з природними та космічними ритмами - ритмом року, місяця, тижня, дня. В житті дитини ритмічність відіграє особливу роль. Перші сім років дитина займається будівництвом свого організму, тому завдання дорослих - створити умови для її гармонійного та здорового розвитку. Підтримання ритму в житті дитини (у недалекому минулому, всім відомий "режим дня", сьогодні ми розглядаємо ширше і говоримо не тільки про день, а й про тиждень, місяць, рік) допомагає їй почувати себе спокійно, впевнено, спрямовувати сили на побудову органів, а не на побоювання та переживання - а що ж буде завтра, ввечері, за годину?...

І тут на допомогу приходять казки.

Казки прийшли до нас з глибини віків, з дитинства людства і в них відображені глибинні знання, переживання, відчуття людей, які в той час ще бачили істинну суть речей і вміли передати в образах . Діти живуть у світі образів, тому народні казки такі близькі і зрозумілі для них. Це дорослі намагаються зрозуміти суть казки, знайти в ній сенс, застосувати до якої-небудь життєвої ситуації, а дитина проживає казку, приймає її до свого серця і її образи надовго лишаються в дитячій душі. Так само діти сприймають і інші образи - сучасні історії, авторські казки, фантастичні оповідання та інші види авторської творчості. Сучасні та авторські казки несуть в собі фантазію та переживання однієї конкретної людини, тому вони не так корисні для дітей перших семи років, як народні казки, які містять в собі мудрість народа, збережену у віках.

Казки допомогають дорослому організувати ритм дня. Розповідання казки це свого роду вдох - дитина сприймає казку, яку розповідає дорослий, заспокоюється, заглиблюється в себе, в свої переживання. Слухання казки в ритмі дня - це перехід до іншого виду діяльності - частіше за все сну, або спосіб заспокоїти дитину, яка занадто збудилася. Дуже добре, коли дитина слухає одну казку кілька днів підряд. Це дозволяє глибше пережити казку, сприйняти її образи. Тому протягом тижня казка також відіграє ритмічну роль - 5 днів (з понеділка до п'ятниці) дитині розповідають одну і ту саму казку.  Але якщо дитина, особливо маленька, просить розповідати одну і ту саму казку кілька тіжнів, а то й місяців, не  відмовляйте їй в цьому. Насправді, це дуже добре для дитини - казка прийшла в свій час і прийшлася до душі.

На нашому сайті ми представимо українські народні казки, казки інших народів світу (перш за все німецькі, зібрані братами Грімм; російські, зібрані Олександром Афанасьєвим) і зовсім небагато авторських казок. В меню "Сезонні казки" будуть представлені народні казки, вірші і пісеньки, які відповідають тому часу в природі, який ми бачимо за вікном - зима, весна, літо, осінь. Ми пропонуємо побачити в кожному сезоні його визначні свята і кілька особливих настроїв. Для цього ми розбили весь рік на кілька Часів, або, як називають це в вальдорфських дитячих садочках, Епох. Так, навчальний рік починається з Часу Врожаю (який триває з середини серпня до середини вересня і головним його переживанням є збір врожаю і вдячність землі за її дари), за ним приходить Час Михаїла (з середини вересня до середини жовтня; це Час лицарів, боротьби і перемоги злих сил - зміїв, драконів), закінченням осіннього циклу є Час Гномів та ліхтариків (це Час, коли в природі стає дуже темно і ми намагаємося показати дітям, що навіть мерехтіння маленького вогника може принести людям радість). Після цього діти переживають очікування Різдва або Адвент (чотири тижні до різдва) і саме Різдво, після якого настає Час Поклоніння мудреців або Трьох Королів. В цей же час починається і триває до Масляної Зимовий настрій. Перехід від зими до весни знаменує Масляна (розваги, забавки, пробудження від зими, зустріч весни). В Час Професій діти знайомляться з найпростішою і найдавнішою працею - коваля, ткалі, пекаря та інших і намагаються наслідувати її в іграх, хороводах, руханках, вільній грі. За цим настає тихий і спокійний Передвеликодній час (час, коли природа готується до весняного пробудження, відродження) і Великодній Час (воскресіння природи). Символ Святого Духа - білий птах і діти проживають Час Птахів, а за тим починається Іоанів Час, коли природа буяє, квітне (в цей час діти знайомляться з казками про русалок, гномів, водяників та інших сутностей, які завжди проявляли себе в цей час за народними переказами та легендами). І, нарешті, початок збору врожаю - Час Жнив, який має традиційні пісні, обряди та свята в Україні.

Ми намагалися зробити матеріали сайту зручними у використанні. До кожного Часу ми підібрали казки, пісні, вірші, тексти яких ви знайдете у відповідних пунктах меню (Час Врожаю, Час Михаїла,...). Коли ми будемо знаходити гарні твори для якогось Часу, ми будемо додавати їх на сайт. Якщо у вас є побажання, поради або тексти казок, що відповідають тематиці сайту, надсилайте їх адміністратору сайту, і ми з радістю їх розмістимо. Ви можете вибрати твори, які підходять по віку вашій дитині, роздрукувати з сайту (на кожній сторінці є кнопка друку) і використовувати для домашнього читання. Найкраще для дитини, коли батьки не читають, а розказують їй казку. Тому, прочитавши кілька разів, відкладайте папери, беріть дитину на коліна і починайте казку...

Казки до різних сезонів Ви можете знайти на нашому сайті праворуч в меню "Сезонні казки".

Прекрасну казку, що ілюструє дитині річний ритм, Ви можете знайти в ЖЖ  - перейти к сказке "Детки Земли"
 

КАК КУПИТЬ ДЕШЕВЛЕ НА ГОЙДЕ!

В сентябре скидка на серию FAMILY для лица от SANTE!

News image

  Акция SANTE   15% скидка на серию FAMILY для лица!   Вся продукция сертифицирована как органическая!
 

ПОДАРОК от LOGONA!

News image

При покупке крема, флюида, сыворотки или масла для лица LOGONA, получите в подарок дневной крем для лица Гамамелис!
Вся продукция сертифицирована как органическая!
 

Женское здоровье с FITNE!

News image

  При гормональных нарушениях поможет масло Примулы, при нервных расстройствах - Анти-стресс витаминный комплекс. В сентябре со скидкой 15%   от немецкого производителя FITNE!

В сентябре скидка на шампунь объемом 200мл от SANTE!

News image

  Акция SANTE Восстанавливающий био-шампунь с Гинко и Олива для всей семьи, 200мл со скидкой 30% Вся продукция сертифицирована как органическая!
 

ДО КОНЦА СЕНТЯБРЯ! - скидка 15% на Овес+ячмень среднего помола от Erdmann hauser

News image

 В сентябре Овес+ячмень среднего помола ERDMANN HAUSER со скидкой 15%!!!

Специальное предложение от испанского производителя MASMI!

News image

  СУПЕР-АКЦИЯ по MASMI в сентябре - все влажные салфетки со скидкой 15%!      

ГЕНЕРАЛЬНАЯ УБОРКА в сентябре с SODASAN

News image

До 30.09.18г получите скидку 10% на средства для уборки немецкого производителя Sodasan.
Вся продукция сертифицирована как органическая!